Tam,kde sa hviezdy dotýkajú zemePostavy v knihách žijú svoj vlastný život a my sme jeho súčasťou

Moment, prosím!

Publikované 12.04.2020 v 12:16 v kategórii Jednodielovky, prečítané: 8x

Milí čitatelia!

Nachádzate sa v roku 2115 a pár ľudí, ktorí v tejto dobe žijú, by vám ju radi priblížili. Každý z nich vám svojimi slovami opíše, čo sa v tomto roku deje. No, že sú to práve normálni ľudia, to sa povedať nedá. Môžem vám však zaručiť, že títo ľudia budú vymyslené rozprávkové postavičky, dávno mŕtvi hrdinovia dejín alebo postavy z budúcnosti. Tak poďme na to!


Čert Krikomir (Peklem s čertem)

,,Na tomto svete som už mnoho rokov, ale to čo sa deje v tejto dobe, to som teda ešte nezažil. Po svete chodia ľudia, ktorí už nemusia pracovať. Všetko za nich robia roboti, ktorých vymysleli tí ich vedci. Ostatní potom stále iba sedia, ležia a jedia. Nič iné robiť nemusia. Ale čo je horšie, tak stále iba hrešia. A tým vytvorili problém zase u nás v pekle. Už tých hriešnikov nemáme kam dávať. Ani sám veľký Lucifer sa na to nemôže pozerať. Každý deň niekam zmizne a potom sa zase len tak niekde objaví. Veľmi nás to ľaká, ale jemu je to očividne jedno, lebo to robí stále. Ale mňa už nevystraší! Prišiel som na to, že sa mení na čiernu mačku, a potom chodí kontrolovať, čo sa v pekle deje. Napríklad aj teraz je pri mne, však môj pane..."

,,Čo to zase stváraš Krikomir? A prečo týraš môjho úbohého maznáčika?! Poď ku mne zlatíčko, no poď. A ty sa vráť späť do práce." ,,Áno môj pane. Hups, tak to som zrejme dosť pokašľal. Veď to bola Pánova Satanmačka. Musím sa vrátiť späť, lebo ma roztrhá na márne kúsky."


HermannGöring

,,Čo sa to len na tom svete teraz deje? Za mojich čias bolo všetko úplne inak. Teraz tí ľudia chodia po svete len tak. Akoby ani neboli pre vodcov štátov nebezpeční! Ako ich môžu nechať len tak sa pohybovať?! Keby som teraz žil, okamžite by som opäť založil Gestapo, teda tajnú štátnu políciu. Musia ich predsa nechať sledovať. Ako si to vôbec predstavujú? V každom štáte sú vycvičené nejaké špeciálne jednotky, aby tých ľudí chránili. Pred čím ich ale chcú strážiť? Veď sú vo vojne. A vôbec. Prečo nikto z nich nebojuje?! Každý muž musí byť prítomný na fronte a bojovať za svoj národ! Hrdo padnúť v boji za svoju vlasť! Ženy majú byť v špeciálnych školách, aby sa naučili to, čo budú v živote najviac potrebovať! Toto je teda doba! Mali by zvýšiť pôrodnosť! Veď budú mať málo vojakov. Ako chcú vôbec vyhrať vojnu s takýmto prístupom?! A kde majú vôbec zbra..." ,,Tak to by stačilo Hermann!"


Adolf Hitler

,,Sieg Heil! Vraj vám mám moji milí priatelia povedať niečo o tejto dobe. Tak vám teda hovorím, že je to niečo úžasné. Nikdy som nevidel tak vyspelé stroje, aké tu máte vy teraz. Keby ste chceli, môžete s nimi dobyť celý svet. Stačilo by ich viac vylepšiť a s dobrým plánom zaútočiť. Verím, že keby som ich mal počas druhej svetovej vojny,iste by som vyhral. Ach to boli krásne časy. Mal som všetko, čo som len chcel. Celá stredná a západná Európa mi ležala pri nohách. A len kvôli jednej mojej taktickej chybe sa to všetko zničilo! Ale dosť o tom. Chceli ste vedieť niečo o tejto dobe. Hovorím vám, že ste spravili úžasné pokroky. Dokonca som počul, že už ste vraj dokázali aj život vo vesmíre. To je skvelé. Tak rád by som to šiel preskúmať. Bohužiaľ, mne sa to už nepodarí, ale máte moju podporu. Rozvíjajte hospodárstvo a životnú úroveň ďalej a dosiahnete vysoké hodnoty. Možno sa vám konečne niekomu podarí ovládnuť svet. Ale už musím ísť aj ja. Mám len málo času, a chcem sa ešte podrobnejšie pozrieť na tie vaše úžasné vynálezy."


Daria Botev (budúcnosť)

,,Tretia svetová vojna, takto by som ja opísala terajšiu dobu. Nech si hovorí kto chce, čo chce, nie je to dobrá doba. Aj keď my sami nebojujeme, bojujú za nás roboti. To by ste ale videli, keby ste prišli v iný deň. Dohodol sa totiž jednodňový mier. Dnes krajiny rokujú o tom, čo sa bude diať ďalej. Každý z nás dúfa, že sa vojna čoskoro skončí. Možno to tu nevyzerá práve najhoršie, ale nenechajte sa oklamať. Vzhľad totiž nie je všetko. Táto vojna je naozaj veľmi krutá. Aj keď sami obyvatelia nebojujú, zomierajú po tisícoch. Roboti nás berú do zajatia a zabíjajú nás. Najhoršie však je, že nás zabíjajú aj naši vlastní roboti. Nikto nám to ešte nepovedal, ale my už vieme, že sa tie stroje skrátka obrátili proti nám a pokúšajú sa nás zbaviť. To, čo bolo kedysi len snom, sa teraz stalo krutou realitou, ktorej nikto z nás nemá šancu uniknúť. Naša budúcnosť je odteraz vo hviezdach. Ak ste si kedysi mysleli, že v tretej vojne budú proti sebe stáť opäť ľudia, veľmi ste sa mýlili. Proti ľudstvu sa teraz postavil oveľa mocnejší a nebezpečnejší protivník, ako predtým. Tým protivníkom je stroj.


Aurora de Laid (budúcnosť)

,,Niektorí hovoria, že žijeme vo veľmi zlej dobe, pretože tam vonku zúri vojna. Nájdu sa však aj takí, ktorí tvrdia, že táto doba je skvelá. Medzi nich patrím aj ja. A ja hovorím, že mnohé veci sú na veľmi vysokej úrovní. Medzi tieto veci patrí napríklad šport. Konkrétne to je hokej,o ktorom vám chcem niečo prezradiť. Za tie roky, ktoré prešli, sa tento šport vyvinul na takú úroveň, že sa môžu ísť ostatné hry schovať. Naši hráči už dávno nepoužívajú tie staré nepohodlné a ťažké dresy. Vymenili ich za špeciálne opravené oblečenie, ktoré sa bežne nosí. Sú to tvrdené nohavice, ktoré veľmi efektívne zabraňujú ťažkým zraneniam, tričká, ktoré tesne priliehajú na telo a chránia hruď hráčov. Starodávne korčule vymenili za tenisky so špeciálnymi kolieskami na raketový pohon a hlasové ovládanie. Podľa toho ste mohli zistiť, že hokej sa už dávno nehrá na ľade, ale na ihriskách, ktoré sú pokryté hladkým cementom a posypané pieskom a drobnými kamienkami, aby hráčom sťažili hru. Puk sa vymenil za skákajúcu loptičku s priemerom 10 centimetrov a miesto hokejky majú hráči malé rakety, ktoré sú pripevnené na dlhých tyčiach. Celkovo sa voľnočasové aktivity oveľa zlepšili. Ja a mne podobní ľudia skrátka neriešia zúriacu vojnu. Nás zaujíma šport, a preto sa zaujímame len oňho. O vojnu nech sa stará niekto iný..."


Vaiana (Legenda o oceáne)

,,O tejto dobe vám už ostatní určite mnoho prezradili. Hovorilo sa tu o športe, pekle, vojne a nepripravenosti obyvateľov. Ja však budem hovoriť o niečom inom. Ľudia v tejto dobe sú slabí a nejdú si za svojim cieľom. Zaujímajú sa len o zábavu a hry. Vôbec nepracujú, a keď sa im nedarí, skrátka to vzdajú, lebo sa im nechce. Dobrí a poctivý ľudia už dávno z tejto planéty zmizli. Ak sa tu aj takí ešte vôbec nájdu, bude ich príliš málo. Ľudstvo sa o seba prestalo starať. Stratilo svoju odvahu a cieľavedomosť. Až príliš si uľahčilo prácu a stáva sa závislým na strojoch. Nikto z nich sa nedokáže poučiť z minulosti a napraviť svoje chyby. A pritom by stačilo tak málo! Len pár obyčajných ľudí, ktorí by si tieto chyby uvedomili a začali upozorňovať aj ostatných. Viem, že by nikdy nemohli napraviť všetkých, ale tí, ktorí by boli ochotní počúvať a zmeniť sa, by mohli opäť mnoho zmeniť. Ak to takto ale pôjde ďalej, ľudstvo sa samo zničí. Sami ľudia zapríčinia to, čoho sa najviac boja – koniec sveta.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?Milujem život, lebo vďaka nemu môžem písať. Milujem písanie, lebo mi dáva čitateľov a nových priateľov. Milujem čitateľov, lebo oni sú môj život.